Jak sprzedać swój samochód w Bydgoszczy?

Sprzedaż pojazdu przez portale internetowe nie jest łatwym zadaniem. W trakcie jego realizacji należy m.in. przygotować samochód tak, by spodobał się potencjalnym nabywcom oraz nastawić się na spotkania z osobami, zainteresowanymi naszą propozycją. Demotywujące mogą być także bezowocne negocjacje i oględziny pojazdu. W owej sytuacji nikogo nie powinna dziwić wzrastająca popularność skupów aut używanych. Jak rozpocząć współpracę ze skupem aut? Czym kierować się podczas wyboru najlepszego auto skupu w mieście Bydgoszcz? Przeczytaj nasz poradnik!

Dlaczego warto sprzedać swój samochód do skupu samochodów?

Wszyscy ci, którzy zamierzają sprzedać swoje auto do skupu, powinni rozważyć zalety, wynikające z takiej współpracy. Jest ich bowiem rzeczywiście sporo. Skupy aut to przede wszystkim najkorzystniejsze wyjście dla posiadaczy aut skup samochodów Bydgoszcz powypadkowych oraz uszkodzonych. Szukanie kupca na auta z tej kategorii nie należy do najprostszych zadań. Dużo skupów aut wprowadziło do swojej oferty możliwość skorzystania z lawety. To dzięki niej możliwy staje się bezpieczny transport auta, które nie może dojechać do miejsca sprzedaży. Dzięki współpracy ze skupem aut, nie musimy także szukać kupca na własną rękę. W dzisiejszej rzeczywistości bardzo trudno przebić się ze swoją propozycją na popularnych portalach. Korzystając z oferty skupu, pojazd można sprzedać w kilkadziesiąt minut, przy wsparciu profesjonalistów i z bezpłatną wyceną. Sprzedaż pojazdu do auto skupu wiąże się z wieloma różnymi korzyściami. Podpisanie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już właściciela auta. To z kolei powoduje, iż nie musi on czekać na zaksięgowanie przekazu na koncie, zwiększając tym samym bezpieczeństwo transakcji. Z tych właśnie powodów coraz więcej osób decyduje się nawiązać współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z samodzielnego poszukiwania kupca.

Jak prawidłowo wypełnić dokumenty podczas skupu aut?

Auto skupy kupują pojazdy z przeróżnych kategorii. Tu sprzedać można z powodzeniem zarówno wysłużony pojazd, jak również nowocześniejsze auto w idealnym stanie. Decydując się na sprzedaż swojego samochodu do skup pojazdów Bydgoszcz, warto wiedzieć jednak, jakie papiery będą potrzebne. Będzie to na pewno dowód rejestracyjny wystawionego na sprzedaż auta. Bez niego bowiem transakcja nie będzie mogła zostać sfinalizowana. Do skupu należy dostarczyć również kartę samochodu, gdy taka była przekazana. Ostatnim dokumentem na liście będzie ważna składka OC. Właściciele aut chcą wiedzieć również, czy auto skupy przyjmują pojazdy bez zapłaconej składki OC. Okazuje się, że skupy prowadzą takie transakcje. Warto wiedzieć natomiast, że na właścicielu nadal będzie spoczywać odpowiedzialność finansowa za brak ubezpieczenia, jakie zostanie zgłoszone podczas wyrejestrowania samochodu. Sprzedając samochód do skupu, niezbędne będą również dokumenty właściciela. Należy do nich głównie dowód osobisty. Sytuacja komplikuje się, gdy auto kupowane było na współwłasność. W takiej sytuacji konieczna będzie obecność wszystkich właścicieli pojazdu, figurujących w załącznikach. Obecność może być natomiast zastąpiona przez ich notarialną zgodę na sprzedaż auta.

Wady i zalety sprzedaży auta do skupu zamiast przez ogłoszenie.

Ile płacą skupy aut za używane pojazdy? Pytanie to bardzo często pojawia się wśród właścicieli aut. W skupach nie istnieje natomiast sztywny cennik. Oferty tworzone są na podstawie wyceny. Taka wycena w skup aut za gotówkę Bydgoszcz jest darmowa i niezobowiązująca. W jej trakcie dokonywana jest rzetelna wycena stanu technicznego pojazdu. Specjalista ocenia również liczbę przejechanych przez pojazd kilometrów, jego markę, model, rocznik, a także stan tapicerki oraz wygląd lakierniczy. Ostateczna propozycja uzależniona jest więc wieloma elementami. Należy zaznaczyć, iż skup aut nie płaci natomiast pełnej wartości rynkowej. Znaczy to, iż za pojazdy w dobrym stanie mechanicznym można tutaj otrzymać ok. 80% ich wartości. Za pojazdy w gorszym stanie auto skup oferuje ok. 60% ich wartości. Dzięki temu nie trzeba jednak poszukiwać kupca na własną rękę, co znacznie rekompensuje nieco niższą wartość. Sprzedaż wysłużonego samochodu używanego jest bowiem bardzo trudna, czasochłonna, a nierzadko nawet niemożliwa. W skupach pojazdów takie pojazdy przyjmowane są od ręki, wraz z natychmiastową wypłatą gotówki.

One thought on “Jak sprzedać swój samochód w Bydgoszczy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *